Síla kamene turmalín

Turmalín má skutečně široké využití. Bezbarvý turmalín se používá například v elektrotechnice. Jeho barevné druhy poté pro výrobu šperků a celkově pro výrobu různých ozdob a dekorací. Nejčastěji ho najdeme černě zabarvený, může se objevit i s hnědými odlesky. Dále ho můžeme najít v zabarvení růžovém, červeném, žlutém, modrém, fialovém. Vzácnost také není turmalín, který je sloučeninou více barev dohromady.

turmalín

Bezbarvé turmalíny měli dřív své místo i v optice, kdy z nich byli broušeny skla do brýlí. Slouží také jako jedna ze složek, z kterých se mohou vyrábět žehličky na vlasy. Významná naleziště turmalínu jsou v USA, Mexiku, Brazílii, Srí Lance nebo Rusku. Naleziště je i u nás, v České republice. Planety a elementy, které turmalínu náleží se liší dle jeho jednotlivých barevných druhů.

Své majiteli přináší veskrz pozitivní sílu a pocity. Odstraňuje negativitu z našich životů, dodává nám sílu, motivaci. Chrání majitele před zlými silami, je považován také za kámen šamanů. Pomáhá při dlouhodobém a těžkém stresu, při úzkostech a potlačované zlobě. Pomáhá nám udržovat v rovnováze ženskou a mužskou energii a čistit naše čakry. Napomáhá k zvýšení sebedůvěry a umožňuje nám vidět věci s nadhledem a z více perspektiv.

světlý turmalín

Co se léčebných účinků týče, turmalín má své zastoupení především při duševních onemocněních. Co se fyzických nemocí týče, pomáhá při snížené imunitě a je též vhodný pro děti při různých dětských chorobách. Těhotným maminkám usnadňuje porod a doporučen je i pro lidi s dyslexií. Působí příznivě na onemocnění páteře a srdce.

Očista se provádí u každého typu turmalínu trochu jinak. Vezmeme si ale jako příklad černý turmalín, jelikož ten má asi nejčetnější výskyt. Ten čistíme proudem vlažné vody – pozor, opravdu vlažné, nikdy ne horké. Můžeme ho taktéž nechat přes noc v misce s vodou společně s křišťálem. Nabíjení provádíme na přímém slunci.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup